Ozonowanie klimatyzacji samochodowej

Zmienna temperatura oraz wilgoć elementów układu klimatyzacji sprzyja rozwojowi bakterii i grzybów, które, po włączeniu nawiewu, dostają się do wnętrza kabiny, powodując nieprzyjemny zapach, infekcje a nawet alergie. Aby utrzymać układ klimatyzacji w czystości, zaleca się czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji samochodowej minimum raz do roku.

Skutecznym i bezpiecznym sposobem na czyszczenie i odgrzybianie klimatyzacji i wnętrza samochodu jest ozonowanie. Pozwala na bezpieczne i bezinwazyjne pozbycie się bakterii, pleśni i nieprzyjemnych zapachów np. dymu papierosowego z całego układu klimatyzacji i z wnętrza samochodu.

Dezynfekcja klimatyzacji jest także zabiegiem podnoszącym komfort oraz bezpieczeństwo kierowcy i pasażerów. Zanieczyszczenie układu wynikające z codziennej eksploatacji powoduje pogorszenie samopoczucia i spadek kondycji psychomotorycznej.

Dezynfekcja samochodów i klimatyzacji samochodowej polecana właścicielom prywatnych samochodów osobowych, samochodów firmowych, kabin samochodów ciężarowych, samochodów i przeczep campingowych, karetek pogotowia i wozów policji, autobusów, tramwajów, taksówek i innych środków transportu publicznego

Firma MOPEK przeprowadza czyszczenie układu klimatyzacji z wykorzystaniem profesjonalnych generatorów ozonu marki TRIXOGEN