OZON

OZON jest gazem, który występującym w środowisku naturalnym. Należy do najsilniejszych utleniaczy, dlatego znajduje szerokie zastosowanie w zabiegach dezynfekcji, dezynsekcji i dezodoryzacji, a także usługach odbarwiania czy usuwania przykrego smaku z niektórych produktów żywnościowych.

OZON największe zastosowanie ma w zabiegach dezodoryzacji. Dzięki temu, że jest gazem to właśnie w takiej formie jest generowany i aplikowany najczęściej za pomocą generatorów ozonu zwanych także ozonatorami. Jego cząsteczka O3 jest nietrwała, dzięki temu okres połowicznego rozkładu wynosi ok. 20-50 minut w powietrzu. Szybko się wtedy rozpada na tlen (O2) i jednoatomowy (O), który jest bardzo silnym utleniaczem, silniejszym niż tlen dwuatomowy. Przyłącza się do podwójnego wiązania w cząsteczkach nienasyconych związków organicznych, drastycznie zmieniając ich właściwości decydujących o przykrych zapachach. Nie maskuje źródła odoru, ale go trwale usuwa. Dzięki temu jest tak skutecznym dezodoryzatorem i jednocześnie mniej inwazyjnym niż tradycyjne chemiczne środki.

Ozon dezynfekuje, dezodoryzuje i sterylizuje miejsca trudno dostępne. Wnika w tynki nawet do 0.3mm, włókna tkanin i innych materiałów. Firma Mopek używa najskuteczniejszych dostępnych na rynku i bardzo wydajnych generatorów ozonu polskiej marki TRIOXYGEN.

Zastosowanie urządzeń TRIOXYGEN pozwala na trwałe usunięcie:

wszystkich niechcianych „zapachów”, takich jak: stęchlizna, pot lub mocz, spalenizna, papierosów, kota lub psa, po remoncie (farby, kleje, lakiery), które to wniknęły w ściany, meble, wykładziny, tapicerkę samochodową itp.

Substancji znajdujących się w powietrzu wewnątrz pomieszczeń groźnych dla zdrowia, takich jak: bakterii, wirusów, zarodników grzybów, pleśni i alergenów. Np. po chorobie któregoś z domowników zastosowanie ozonowania skutecznie zniszczy wszystkie bakterie i wirusy co pozwoli zneutralizować źródło choroby na okres od 4 do 6 tygodni.

Dzięki temu, szybko i skutecznie można odświeżyć: pomieszczenia mieszkalne, żłobki i przedszkola, pokoje hotelowe, sale konferencyjne, restauracje, samochody itp.